Depilacja laserowa

Depilacja laserowa z użyciem zaawansowanej technologii lasera Light Sheer Duet zrewolucjonizowała rynek usług kosmetologii estetycznej. To gwarancja wygody, komfortu i doskonałego wyglądu, która jest w zasięgu każdego z nas. Już dziś poznaj zalety depilacji laserowej w Krakowskiej Pracowni Wizerunku.

Czym jest Laser Light Sheer Duet?

Laser diodowy Light Sheer Duet to wysokiej klasy urządzenie medyczne, które gwarantuje bezpieczne, szybkie i trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Wyposażony jest w dwie końcówki:

 • duża głowica z systemem podciśnienia Light Sheer HS, przeznaczona jest do depilacji laserowej większych partii ciała. Innowacyjna technologia urządzenia sprawia, że jeden impuls ma szeroki zasięg, na skutek czego zabieg redukcji owłosienia z nóg czy pleców jest szybszy i mniej bolesny.
 • mała głowica z szafirową końcówką Light Sheer ET, którą cechuje doskonała precyzja w usuwaniu owłosienia w trudno dostępnych czy wrażliwych miejscach na twarzy, dłoniach, wokół kostek i na stopach. System chłodzenia powierzchni poddawanej depilacji (nawet do 5 stopni) sprawia, że odczucia bólowe są znacznie łagodniejsze.

Przygotowanie do zabiegu

Dzięki wykorzystaniu do depilacji laserowej nowoczesnego, światowej klasy certyfikowanego urządzenia firmy Lumenis, pozbycie się zbędnego owłosienia stało się niezwykle skuteczne, szybkie i niemal bezbolesne. Wysoka jakość sprzętu gwarantuje jedwabiście gładką skórę i co równie ważne, nie wywołuje pękania naczyń krwionośnych ani nie powoduje powstawania przebarwień. Do zabiegu należy się jednak odpowiednio przygotować, zgodnie z zaleceniami pracownika salonu kosmetycznego. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 • pół roku przed planowanym zabiegiem należy zakończyć terapię retinoidami
 • trzy miesiące należy odczekać po znieczuleniu ogólnym, a po operacji chirurgicznej do momentu całkowitego wygojenia miejsca, które ma być depilowane
 • cztery do sześciu tygodni powstrzymać się od mechanicznego wyrywania włosków (można je golić) oraz od opalania się na słońcu lub w solarium
 • zabieg można przyjąć po całkowitym ustąpieniu opalenizny nabytej na skutek stosowania samoopalaczy
 • dwa tygodnie przed laseroterapią trzeba:
  – odstawić leki światłouczulające oraz zioła o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym (dziurawiec, nagietek, Deprim, herbatka Figura czy zioła szwedzkie)
  – zakończyć antybiotykoterapię
  – odczekać po szczepieniu
  – zrezygnować z zabiegów złuszczających na twarz
  – wyleczyć wszelkie zmiany na skórze na skutek infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych
 • tydzień musi minąć po znieczuleniu miejscowym
 • dwa dni przed laseroterapią należy odstawić leki z kwasem salicylowym rozrzedzające krew oraz leki przeciwbólowe (wyjątek stanowi paracetamol)
 • w dniu zabiegu nie nakładać peelingów, kremów, balsamów ani oliwek
 • zabieg depilacji laserowej nie może być wykonany u osoby chorej, przeziębionej, osłabionej lub z obniżoną odpornością.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wszystkie przeszkody do wykonania depilacji laserowej zostają szczegółowo omawiane przed zabiegiem, podczas konsultacji przeprowadzanej z Klientem. Przeciwwskazania nie ograniczają laseroterapii na stałe, po ustąpieniu niedyspozycji można ponownie podjąć próbę zakwalifikowania do zabiegu usunięcia owłosienia.

Najczęściej występujące przeciwwskazania to:

 • choroby nowotworowe
 • padaczka
 • terapia hormonalna, chemioterapia
 • choroby skóry: bielactwo, łuszczyca, trądzik, choroby pęcherzowe
 • skłonność skóry do przebarwień i bliznowacenia
 • ciąża i okres laktacji

Jak przebiega zabieg usuwania zbędnego owłosienia?

Wykonywana przez nas laseroterapia w Krakowie, polega na skierowaniu wiązki światła lasera na obszar ciała, z którego ma zostać usunięte owłosienie. Energia lasera precyzyjnie przenika do mieszka włoska, będącego w fazie wzrostu. Tam zamieniana na ciepło, podgrzewa jego macierz, co prowadzi do zniszczenia cebulki włoska, bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących z nim tkanek. Zniszczony w ten sposób włos wypada i już więcej nie odrasta. Światło lasera absorbowane jest jedynie przez włoski będące w fazie aktywnej. Włoski w okresie spoczynku lub zaniku są niewidoczne dla lasera, stąd tak ważne jest powtórzenie zabiegu w kilku seriach. 

Efekty depilacji laserowej

Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są po 2 do 4 tygodni od zabiegu, kiedy to włoski zaczynają wysuwać się ze swoich mieszków i wypadać. Ze względu na cykl życia włosków, depilację należy powtarzać w seriach 6-8 zabiegów. Czas pomiędzy zabiegami ustalany jest indywidualnie dla każdego i uzależniony jest od szybkości wzrostu włosów. Laser usuwa bowiem tylko włoski będące w aktywnej fazie wzrostu.  

Po odbyciu serii zabiegów, niechciane owłosienie zostaje usunięte nawet do 95%. Włoski, które zostają są jasne, cienkie i niemal niezauważalne. 

Oczywiście skuteczność zabiegu uzależniona jest od fototypu skóry. Szybciej i skuteczniej usuwane są włoski ciemne i grube ze skóry jasnej. Natomiast śniada cera nieco rozprasza światło lasera i trudniej mu trafić do włosów jasnych, co nie oznacza, że zabieg nie jest skuteczny. Zaawansowana technologia lasera sprawia, że skutecznie usuwa niechciane owłosienie z różnych części ciała na każdym z sześciu fototypów skóry.

Postępowanie po zabiegu

Równie ważna jak sam zabieg jest pielęgnacja skóry po laseroterapii:

 • dwa, trzy dni po depilacji laserowej skórę należy przemywać czystą wodą, płynem micelarnym lub mleczkiem bezalkoholowym
 • nie podrażniać skóry ręcznikiem tylko delikatnie ją osuszać
 • przez dwa dni po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną 
 • przez kilka dni nie stosować antyprespirantów
 • do dwóch tygodni po zabiegu nie wolno opalać skóry na słońcu i w solarium ani stosować preparatów o działaniu złuszczającym. 
Aktualności

Blog

Nasze realizacje

Galeria

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Kontakt

Adres
Ul.Wielicka 83b (szary budynek, obok McDonald, wejście od głównej ul.Wielickiej) 
30-552 Kraków 
Godziny otwarcia Krakowskiej Pracowni Wizerunku
Poniedziałek – Piątek 9-20
Sobota 8-15:30
Godziny otwarcia Barbershopu
Poniedziałek 10-21
Wtorek – Piątek 9-21
Sobota 8-14 

Napisz do nas