Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest najlepszym sposobem na bezpieczne usunięcie pigmentu, z najbardziej delikatnej skóry wokół oczu oraz z ust. Laseroterapię cechuje wysoka skuteczność, dlatego chętnie stosowana jest przez kobiety, w celu usunięcia makijażu permanentnego ust i oprawy oczu oraz przez mężczyzn, decydujących się na pigmentację skóry głowy.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego polega na rozbiciu światłem lasera pigmentu zamkniętego w skórze. Jest to zabieg bardzo skuteczny, ponieważ barwnik do makijażu permanentnego wprowadzany jest pod skórę płycej, niż w przypadku tatuażu. Energia lasera uderza w barwnik i podgrzewa tusz, prowadząc do rozpadu pigmentu na mikroskopijne cząsteczki, łatwe do usunięcia przez organizm. Impulsy lasera tworzą mikroskopijne urazy wyłącznie w skórze z barwnikiem, czysta skóra pozostaje nienaruszona. Zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego może powodować niewielki dyskomfort. Aby temu zapobiec, podczas laseroterapii skóra chłodzona jest specjalnym żelem. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Kraków, odbywa się z zachowaniem najwyższej staranności i dbałości o zdrowie i komfort Klienta.

Wskazania do zabiegu

Jakie powody skłaniają Klientów salonu kosmetycznego do poddania się laserowemu usuwaniu makijażu permanentnego?

 • chęć rozjaśnienia lub całkowitego usunięcia makijażu permanentnego
 • usunięcie źle wykonanego makijażu 
 • zmiana mody, preferencji lub upodobań Klientki
 • zmiana rysów twarzy
 • spadek kondycji skóry powodujący zniekształcenie makijażu permanentnego
 • zmiana kształtu lub koloru makijażu permanentnego oprawy oczu lub ust

Jeśli rozważasz laserowe usuwanie makijażu permanentnego w Krakowie, skorzystaj z doświadczenia i fachowości specjalistów z Krakowskiej Pracowni Wizerunku, dysponujących najwyższej klasy laserem. 

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są spektakularne, ale rozłożone w czasie. Całkowite pozbycie się makijażu permanentnego będzie wymagało kilku sesji. Odstępy pomiędzy zabiegami to czas potrzebny organizmowi na stopniowe oczyszczenie się z rozbitego barwnika.    Zbyt intensywne powtarzanie zabiegów laseroterapii, mogłoby zaburzyć integralność skóry, doprowadzić do jej przegrzania, poparzenia, a nawet do powstania blizn. Częstotliwość sesji ustalana jest więc indywidualnie dla każdego Klienta, w zależności od predyspozycji skóry i szybkości gojenia się miejsc zabiegowych.   

Efekty laserowego usuwania makijażu permanentnego mogą się różnić u poszczególnych Klientów. Jest to uzależnione od wielkości obszaru, z którego usuwany jest makijaż, głębokości wprowadzenia barwnika oraz koloru pigmentu. Najłatwiej usunąć kolory czarny, granatowy i zielony, nieco trudniej czerwony czy różowy. Najtrudniej będzie usunąć barwnik biały, ze względu na brak kontrastu pomiędzy pigmentem, a skórą.   

Do uzyskania pełnych efektów, zaleca się powtórzenie od 2 do 10 sesji laserowego usuwania makijażu permanentnego w odstępach 6 do 8 tygodni. 

Zalecenia pozabiegowe

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest jakby ingerencją wtórną, na tym samym obszarze ciała. Skóra wymaga zatem szczególnej dbałości i pielęgnacji. Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest równie ważne jak sam zabieg i decyduje o jego powodzeniu:  

 • przez pierwszą dobę po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego nie wolno dotykać ani masować miejsc, z których usunięto barwnik
 • przez kilka dni nie zaleca się nakładania makijażu
 • zaleca się unikania alkoholu i nadmiernej ekspozycji na słońce
 • przez minimum dwa tygodnie należy unikać sauny, basenu, krioterapii
 • do pół roku po laserowym usunięciu makijażu permanentnego należy chronić skórę poddaną zabiegowi kremem z wysokim filtrem ochronnym SPF 50 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego

Przed przystąpieniem do laserowego usuwania makijażu permanentnego, kosmetolog przeprowadza z Klientem wywiad na temat stanu zdrowia i przyjmowanych lekarstw. Ma to na celu chronić Pacjenta przed niepowodzeniem zabiegu, lub co gorsza wystąpieniem powikłań.  Najczęściej występujące przeszkody do laserowego usuwania makijażu permanentnego to:

 • aktywne infekcje i stany zapalne skóry, która ma zostać poddana zabiegowi
 • okres ciąży i laktacji
 • świeża opalenizna
 • henna, wykonana na obszarze zabiegowym krócej niż miesiąc przed zabiegiem
 • świeży makijaż permanentny, wykonany w czasie krótszym niż 6 tygodni przed zabiegiem jego usunięcia
Aktualności

Blog

Nasze realizacje

Galeria

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Kontakt

Adres
Ul.Wielicka 83b (szary budynek, obok McDonald, wejście od głównej ul.Wielickiej) 
30-552 Kraków 
Godziny otwarcia Krakowskiej Pracowni Wizerunku
Poniedziałek – Piątek 9-20
Sobota 8-15:30
Godziny otwarcia Barbershopu
Poniedziałek 10-21
Wtorek – Piątek 9-21
Sobota 8-14 

Napisz do nas