Laserowy peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy jest innowacyjnym zabiegiem, który dla zmaksymalizowania efektów leczenia niedoskonałości skórnych, łączy działanie peelingu i laseroterapii. Węgiel jest naturalnym składnikiem wykazującym możliwości terapeutyczne, co sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla osób w każdym wieku. Laserowy peeling węglowy pozwala pozbyć się problemów, które zwłaszcza u osób w wieku dojrzewania prowadzą do obniżenia nastroju, spadku formy, kompleksów czy wyalienowania.
Czym jest laserowy peeling węglowy?
Laserowy peeling węglowy stanowi połączenie fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka z fototermolizą. Odparowanie ubytków, czyli tkanek twardych wraz z niedoskonałościami, odbywa się na skutek działania krótkich impulsów światła lasera o dużej mocy. Fototermoliza wspomaga zniszczenie niepożądanej struktury, bez uszkadzania pozostałych, zdrowych tkanek. W czasie zabiegu skóra zostaje pokryta specjalną koloidalną zawiesiną węgla, którego drobinki wnikają w najmniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory, a następnie poddawana jest naświetlaniu promieniem laserowym. Energia lasera rozbija cząsteczki czarnej maski węglowej, wraz z którą z powierzchni naskórka usuwane są martwe, zrogowaciałe komórki. Laserowy peeling węglowy zapewnia więc głębokie oczyszczenie skóry i doskonałe jej wygładzenie.
Dla kogo zalecany jest laserowy peeling węglowy
Laserowy peeling węglowy, dzięki innowacyjnej formule działania, znajduje zastosowanie w leczeniu wielu niedoskonałości skórnych. Zalecany jest dla osób, które zmagają się z problemami typu:
- rozszerzone pory
- nadmierne wydzielanie sebum
- skóra łojotokowa
- szara, ziemista cera
- trądzik
- wągry, pryszcze, krostki i grudki
- zaskórniki
- przebarwienia skórne
- efekty fotostarzenia skóry
- zmarszczki
- drobne oznaki starzenia
- spadek elastyczności skóry
Jak przebiega zabieg
Dokonując kwalifikacji do zabiegu, kosmetolog informuje Klienta o przeszkodach, które wykluczają przeprowadzenie laserowego peelingu węglowego. Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona. Nie należy również przyjmować suplementów diety, zawierających substancje światłouczulające, ani stosować antybiotykoterapii.
Laserowy peeling węglowy można stosować na skórze twarzy, dekoltu i pleców. Jeśli zabieg dotyczy twarzy, to przed zabiegiem makijaż powinien zostać usunięty, a skóra dokładnie oczyszczona. Na leczony obszar kosmetolog nakłada emulsję węglową, a następnie delikatnie wciera ją we wszystkie nierówności i pory, po czym pozostawia na skórze do czasu wniknięcia węgla w skórę. Po upływie około 15 minut skóra zostaje naświetlona jednym przejściem lasera w trybie termicznym, a następnie obszar zabiegowy naświetlony zostaje impulsem 1064nm o dużej energii. Drobinki węgla, które zostały wmasowane w niedoskonałości skórne absorbują światło lasera, a następnie zostają rozrywane na powierzchni skóry, wywołując efekt peelingu fotomechanicznego.
Zabieg trwa od 30 do 40 minut i nie wymaga znieczulenia. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale rekonwalescencja nie trwa dłużej niż jeden dzień.
Efekty laserowego peelingu węglowego
Efekty laserowego peelingu węglowego uzależnione są od problemu terapeutycznego, wieku Pacjenta i jego osobistych predyspozycji oraz od czynników zewnętrznych, takich jak sposób odżywiania, tryb życia czy stosowanie indywidualnych zaleceń pozabiegowych.
Powtórzenie 3 do 5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni przyniesie trwałe i pewne rezultaty:
- uregulowanie aktywności gruczołów łojowych
- zmniejszenie łojotoku
- oczyszczenie i zwężenie porów skóry
- redukcja trądziku i zaczerwienień
- usunięcie otwartych i zamkniętych zaskórników, pryszczy, krostek i grudek
- wyrównanie kolorytu skóry
- zniwelowanie drobnych przebarwień
- zmniejszenie stanów zapalnych
- pobudzenie komórek skóry do odbudowy
- stymulacja produkcji kolagenu
- redukcja i spłycenie drobnych zmarszczek
- poprawa elastyczności skóry
- regeneracja i odnowa skóry
Aktualności
Blog
Endermologia LPG Alliance: Rewolucja w Modelowaniu Sylwetki
Zabiegi na trądzik - co warto wiedzieć
Jak wybrać dobry salon kosmetyczny? Na co zwrócić uwagę?
Depilacja laserowa - najczęściej zadawane pytania
Jakie obszary ciała mogą być objęte depilacją laserową?
Powiększanie ust na płasko - na czym polega?
Lifting rzęs - sposób na wydłużone i podkręcone rzęsy
Laminacja brwi - na czym polega i kiedy warto się zdecydować?
Lipoliza iniekcyjna - wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem
Wolumetria twarzy - na czym polega lifting wolumetryczny?
Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?
Czym kierować się przy wyborze barbera?
Nasze realizacje
Galeria
Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.
Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.