Mezoterapia mikroigłowa – dermapen
Dermapen to opatentowana technologia pulsujących igieł, która wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do samoleczenia i przebudowy tkanek. Powstałe na skutek nakłuć nowe włókna kolagenu i elastyny, poprawiają unaczynienie skóry, jej gęstość i sprężystość, a odpowiednio dobrana ampułka wspomaga remodeling tkanek. Dzięki temu skóra staje się piękna i odmłodzona.
Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem medycyny i kosmetologii estetycznej, mającym na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry. Wykorzystywane w tym celu urządzenie Dermapen jest znacznie delikatniejsze niż mezoterapia igłowa. Zasilana prądem głowica, wyposażona jest w kilkanaście cieniutkich, krótkich mikroigieł, które poprzez pulsujące nakłuwanie na głębokość 0,25 do 3 milimetry, uruchamiają procesy regeneracyjne skóry. Procedura mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do naprawy i fizjologicznej produkcji kolagenu.
Wskazania do zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa przynosi doskonałe efekty w regeneracji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Z powodzeniem może być również stosowana na inne partie ciała, do zwalczania cellulitu, blizn i rozstępów. W jakich przypadkach dermapen jest szczególnie zalecany?
- widoczne, postępujące oznaki starzenia
- zwiotczała skóra
- utrata jędrności i gęstości skóry
- opadający owal twarzy
- cienie pod oczami
- przebarwienia
- blizny potrądzikowe
- rozstępy
- cellulit w okolicach biustu, brzucha i pośladków
Przygotowanie do zabiegu
Mezoterapia mikroigłowa wymaga nieznacznego przygotowania, które w żaden sposób nie ogranicza bieżącego funkcjonowania. Należy pamiętać, żeby przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem zakończyć przyjmowanie antybiotyków, antydepresantów, sterydów, leków przeciwzakrzepowych, a także niektórych ziół o podobnym działaniu. Nie należy się opalać, ani stosować kosmetyków silnie złuszczających oraz zawierających alkohol.
Przebieg mezoterapii mikroigłowej
Przed zabiegiem makijaż musi zostać usunięty, a skóra dokładnie oczyszczona. Kosmetolog nakłada krem znieczulający i przystępuje do frakcyjnego nakłuwania. Jednocześnie aplikuje na skórę koktajl witaminowy, specjalnie dobrany do danego problemu.
Odnowa i regeneracja komórek następuje wskutek nakłuwania naskórka sterylnymi, jednorazowymi igłami. Mikronakłucia otwierają tysiące kanalików, co zwiększa przepuszczalność skóry i sprawia, że łatwiej absorbuje składniki odżywcze, zawarte w aplikowanych na nią, skoncentrowanych preparatach. Ponadto mikrourazy wywołują kontrolowane stany zapalne, które nasilają procesy regeneracyjne skóry. Wysoka skuteczność w leczeniu konkretnych problemów, z którymi zgłasza się Pacjent, wynika ze składu preparatu, który jest dobierany indywidualnie do potrzeb. Kwas hialuronowy, peptydy, witaminy i aminokwasy doskonale odżywiają, nawilżają i regenerują skórę.
Zalecenia pozabiegowe
Dermapen jest zabiegiem bezpiecznym i mniej inwazyjnym niż mezoterapia igłowa. Należy jednak przestrzegać zaleceń osoby wykonującej zabieg. Skóra po zabiegu jest podrażniona i zaczerwieniona. Dlatego bardzo ważna jest higiena i właściwa pielęgnacja miejsc poddanych nakłuwaniu, aby nie dopuścić do ich zainfekowania. Po około trzech dniach po mezoterapii mikroigłowej obrzęki ustępują, a naskórek zaczyna się łuszczyć. Do czasu całkowitego wygojenia należy przestrzegać kilku zasad:
- chronić skórę przed zanieczyszczeniami
- dobę po zabiegu nie wolno nakładać makijażu
- przez 7 dni należy zrezygnować z sauny, basenu
- nie spożywać alkoholu
- ograniczyć wysiłek fizyczny
- przez miesiąc po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję na słońce i działanie promieni UV na solarium
- nie stosować kosmetyków podrażniających skórę, ani peelingów,
- zrezygnować z zabiegów złuszczających (mikrodermabrazji)
Efekty mezoterapii mikroigłowej
Dwukierunkowe działanie Dermapen, a więc pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry i dodatkowe jej odżywienie, przynosi spektakularne efekty:
- stymuluje produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny
- poprawia gęstość i elastyczność skóry
- odżywia i ujędrnia skórę
- redukuje zmarszczki i bruzdy
- niweluje przebarwienia
- spłyca i wygładza blizny potrądzikowe
- redukuje blizny pooperacyjne i pooparzeniowe
- zwęża rozszerzone pory
- wygładza rozstępy
- redukuje cellulit
- wspomaga proces gojenia ran
- wspomaga terapię wypadania włosów
Pełne efekty są możliwe do osiągnięcia po odbyciu serii zabiegów. Ich ilość ustalana jest przez kosmetolog indywidualnie dla każdego, w zależności od problemu i potrzeby.
Aktualności
Blog
Endermologia LPG Alliance: Rewolucja w Modelowaniu Sylwetki
Zabiegi na trądzik - co warto wiedzieć
Jak wybrać dobry salon kosmetyczny? Na co zwrócić uwagę?
Depilacja laserowa - najczęściej zadawane pytania
Jakie obszary ciała mogą być objęte depilacją laserową?
Powiększanie ust na płasko - na czym polega?
Lifting rzęs - sposób na wydłużone i podkręcone rzęsy
Laminacja brwi - na czym polega i kiedy warto się zdecydować?
Lipoliza iniekcyjna - wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem
Wolumetria twarzy - na czym polega lifting wolumetryczny?
Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?
Czym kierować się przy wyborze barbera?
Nasze realizacje
Galeria
Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.
Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.