Lifting rzęs – sposób na wydłużone i podkręcone rzęsy

lifting rzęs
Piękno i elegancja to walory niezbędne zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Niekiedy trudno sprostać wymaganiom współczesnego świata. Z pomocą przychodzi branża kosmetologii estetycznej, która oferuje coraz to nowsze metody stylizacji. Lifting rzęs należy do zabiegów, które doskonale eksponują oprawę oka, jednocześnie zapewniając efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Chcesz przeprowadzić lifting rzęs w Krakowie? Skorzystaj z oferty renomowanego salonu Krakowskiej Pracowni Wizerunku i ciesz się wyrazistym, pewnym siebie spojrzeniem na co dzień.

Czym jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg, który dzięki zastosowaniu keratyny, specjalnej farby oraz preparatów odżywczych doskonale unosi rzęsy, pogrubia je i podkręca. Ten nieinwazyjny i bezpieczny zabieg regeneruje rzęsy, przyciemnia ich kolor oraz delikatnie zmienia kształt rzęs, a przy tym nie obciąża ich ani nie osłabia. Pięknie podkreśla spojrzenie oraz czyni je wyrazistym i zmysłowym. 

Jak wygląda zabieg liftingu rzęs?

Lifting rzęs rozpoczyna się od dokładnego ich oczyszczenia i odtłuszczenia. Dzięki temu, aplikowane w czasie zabiegu składniki aktywne, łatwiej wnikają w głąb włosa. Następnie stylistka zabezpiecza dolne rzęsy przed sklejeniem z górnymi. Na górną powiekę nakładane są specjalne silikonowe wałeczki, na które nakręcane są rzęsy. Zaaplikowany na rzęsy odżywczy preparat wzmacnia je i zwiększa objętość. Kolejny etap liftingu rzęs to ich koloryzacja czarną lub brązową farbką. Dopełnieniem liftingu rzęs jest nałożenie utrwalającej keratyny. Krakowska Pracownia Wizerunku wzmacnia efekty liftingu specjalną odżywką do rzęs Vitamin Lash Botox. 

Wskazania do przeprowadzenia liftingu rzęs

Lifting rzęs jest doskonałą metodą stylizacji włosków, zwłaszcza rosnących w dół, która skutecznie i długotrwale poprawi ich wygląd, uniesie je i naturalnie podkręci. Oprócz idealnego efektu wizualnego, lifting działa regenerująco na osłabione rzęsy, ponieważ zastosowane w zabiegu witaminy E, C, B6 i minerały (oleje: jojoba, macadamia, migdałowy, arganowy, szafranowy, gliceryna, pentanol, kwas hialuronowy i linolowy) dogłębnie odżywiają rzęsy.  

Efekty zabiegu 

Efekty liftingu rzęs są spektakularne i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientek. Rezultatem liftingu jest uwydatnienie rzęs, zwiększenie ich grubości, podkręcenie oraz przyciemnienie naturalnego koloru. Podniesione rzęsy dają wrażenie “otwarcia” oka.  Oprócz efektu estetycznego, włoski rzęs zostają wzmocnione i zregenerowane. Keratynowe laminowanie i botox rzęs dogłębnie odżywia rzęsy, wypełnia ich szczeliny i nierówności, nawilża je i pogrubia. Z kolei naturalne oleje i witaminy zawarte w preparacie Botox wzmacniają rzęsy, odmładzają je i stymulują ich wzrost.  Rezultaty liftingu rzęs utrzymują się 4 do 8 tygodni. Zaleca się powtarzanie zabiegu, ponieważ efekt podkręcenia i wydłużenia utrzymuje się przez cały cykl życia każdego włoska. Rzęsy wypadają stopniowo, a w ich miejsce wyrastają nowe, które należy wystylizować. 

Dlaczego warto zdecydować się na lifting rzęs?

Lifting to doskonała metoda stylizacji rzęs, która daje długotrwałe efekty ich uniesienia i podkręcenia. Dodatkowe zastosowanie farbki koloryzującej, podkreśla spojrzenie bez konieczności wykonywania tradycyjnego makijażu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy na kosmetyki do makijażu i demakijażu, a oprawa oka będzie piękna i świeża o każdej porze dnia i nocy. Lifting rzęs jest więc doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych, aktywnych kobiet, które w każdej sytuacji lubią  wyglądać elegancko i czuć się pewnie. 

Czy lifting rzęs jest bezpieczny?

Lifting rzęs jest bezpieczny i bezbolesny, a wręcz relaksujący. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia, które szczegółowo konsultowane są przed zabiegiem. W większości dotyczą chorób przewlekłych, stanów zapalnych, zmian hormonalnych i reakcji alergicznych. Doświadczona kosmetolog każdorazowo przeprowadza szczegółowy wywiad z Klientką, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeszkód do przeprowadzenia liftingu rzęs i zmaksymalizowania bezpieczeństwa.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Warunkiem utrzymania pięknych i długotrwałych efektów liftingu rzęs jest w dużej mierze pielęgnacja domowa. Rzęs nie należy moczyć dobę po zabiegu. Po tym czasie nie ma specjalnych wytycznych co do postępowania. Bez ograniczeń można korzystać z basenu, sauny i solarium, nosić szkła kontaktowe, stosować preparaty do pielęgnacji oczu, a nawet nakładać tusz i robić makijaż. 

Zobacz także

przedłużanie rzęs
Wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu przedłużania rzęs!
Laminacja brwi
Laminacja brwi – na czym polega i kiedy warto się zdecydować?