Laminacja brwi – na czym polega i kiedy warto się zdecydować?

Laminacja brwi
Piękne, zadbane brwi nadają twarzy wyraz i podkreślają urodę. Niestety utrzymanie ich idealnego kształtu na co dzień jest trudne, czasochłonne i męczące. Włoski brwi rosną w różne strony, a często w dół, co sprawia, że spojrzenie wygląda na smutne, a twarz przybiera wyraz zmęczenia. Idealnym elementem stylizacji, który wpływa na wygląd oczu i całej twarzy jest laminacja brwi. Profesjonalne wyregulowanie brwi pozwala na nadanie im modnego kształtu oraz trwałe pozbycie się problemu niesfornych włosków.

Na czym polega laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg, mający na celu zmianę kształtu włosków brwi i kierunku ich wzrostu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kwasu tioglikolowego. Jego działanie otwiera łuskę włosa i powoduje rozerwanie jego budulca. Następnie struktura włosów brwi zostaje odbudowana, a nowe wiązania sprawiają, że włoski stają się bardziej plastyczne i podatne na układanie. Zastosowanie preparatów intensywnie regenerujących, uzupełnia spoiwo między łuskami włosków, nadając im blask i wzmacniając elastyczność. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg laminowania brwi rozpoczyna się od dokładnego ich oczyszczenia specjalnym szamponem lub preparatem odtłuszczającym. Następnie kosmetolog nakłada na włoski aktywator z kwasem tioglikolowym, który wpływa na wiązania dwusiarczkowe włosów rozrywając je, a następnie tworząc nowe. Kolejnym etapem laminacji brwi jest nałożenia na nie keratyny. Jej właściwości intensywnie regenerujące pomagają odbudować strukturę włosków, pogrubiają je i wzmacniają. Na utrwalone włoski, nakładane są substancje pielęgnacyjne pochodzenia roślinnego z olejkiem jojoba, makadamia itp., dzięki którym włoski z każdym zabiegiem stają się mocniejsze, a brwi bardziej zagęszczone. Po osiągnięciu upragnionego kształtu brwi i kierunku wzrostu włosków, dla podkreślenia efektu można zastosować farbkę koloryzującą, zgodnie z preferencjami Klientki.

Dla kogo przeznaczona jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to idealna metoda poskromienia niesfornych włosków brwi, rosnących w różnych kierunkach. Doskonale stylizuje brwi, przy czym efekt wygląda bardzo naturalnie. Perfekcyjne ułożenie, połysk i wizualne pogrubienie włosków pozwala zrezygnować ze żmudnego i czasochłonnego regulowania brwi i nakładania makijażu. Osiągnięcie idealnego kształtu i symetrii brwi wymaga umiejętności manualnych i wyczucia estetyki, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnego salonu kosmetycznego. Krakowska Pracownia Wizerunku to doskonałe miejsce do przeprowadzenia laminacji brwi w Krakowie.  Laminowanie brwi, chociaż przynosi spektakularne i długotrwałe efekty, niestety nie jest przeznaczona dla każdego. Nie zaleca się jej osobom, posiadającym bardzo rzadkie brwi, ponieważ nie poprawi ich wyglądu i efekt będzie niezadowalający. W przypadku małej ilości włosków w obszarze brwi lepszym zabiegiem będzie makijaż permanentny brwi. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laminacja brwi jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Nie należy go jednak wykonywać samemu, ponieważ niewłaściwie dobrane dawki preparatów mogą uszkodzić, lub nawet zniszczyć włoski brwi. Warto więc zaufać doświadczonej kosmetolog w sprawdzonym i renomowanym salonie kosmetycznym, aby móc długo cieszyć się efektem zdrowych, szerszych, pełniejszych i zadbanych brwi. W celu podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, zawsze należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać sauny, basenu i solarium, nie wolno moczyć brwi ani ich nie dotykać. Nie należy również stosować silnych środków do demakijażu, spać z twarzą zwróconą do poduszki ani spożywać napojów alkoholowych. Zaleca się natomiast codzienną pielęgnację wczesywanym w brwi olejkiem rycynowym lub arganowym.

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia laminowania brwi?

Oczywiście, istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia laminacji brwi, ale właśnie pod kątem chorób i przyjmowanych leków, każdorazowo przeprowadzany jest wywiad z Klientką. Ma on na celu zminimalizowanie ewentualnego ryzyka niepowodzenia zabiegu lub wystąpienia powikłań. 

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji?

Efektem laminacji brwi jest przede wszystkim efekt wizualny. Idealnie dobrany kształt oraz zagęszczone i uwidocznione brwi podkreślają i eksponują piękne kontury twarzy. Odpowiednio nawilżone i zadbane włoski brwi wyglądają zdrowo i nie wymagają dodatkowych zabiegów kosmetycznych.  Efekt laminacji brwi utrzymuje się od czterech tygodni, nawet do dwóch miesięcy. Należy pamiętać, że włoski są na różnym etapie wzrostu, jedne starzeją się i wypadają, a inne wyrastają. Nowe włoski układają się na swój sposób, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu. Wbrew pozorom, środki do laminacji nie osłabiają włosków brwi, ale sprawiają, że stają się one mocniejsze i bardziej odżywione. Wpływ na to ma również podniesienie świadomości na temat pielęgnacji oprawy oczu w domu.

Zobacz także

przedłużanie rzęs
Wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu przedłużania rzęs!
Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy – na czym polega lifting wolumetryczny?