Wolumetria twarzy – na czym polega lifting wolumetryczny?

Wolumetria twarzy

Martwi Cię upływający czas, a wraz z nim postępujące zmiany w wyglądzie twarzy? Utrata elastyczności, wiotka, opadająca skóra policzków, zmiana konturów i owalu twarzy sprawia, że wyglądasz na smutną i zmęczoną, co przekłada się na obniżenie jakości i komfortu Twojego życia? Teraz w łatwy sposób możesz odzyskać taki kształt i wygląd twarzy, który lubisz i akceptujesz. Salony medycyny i kosmetologii estetycznej, oferują zabieg, dzięki któremu odzyskasz młody i zdrowy wygląd skóry twarzy. Wolumetria twarzy w Krakowskiej Pracowni Wizerunku przywróci twojej skórze witalność i blask, a Ty przekonasz się, że w każdym wieku możesz eksponować swoje naturalne piękno.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Lifting wolumetryczny to zabieg, który dzięki dokładnej korekcji objętości tkanek miękkich poprawia rysy twarzy. Polega na zaaplikowaniu w głąb skóry mocno usieciowanych, gęstych preparatów, przypominających konsystencją naturalną tkankę, które doskonale się wchłaniają, zapewniając całkowicie naturalny efekt. Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie usunąć makijaż i oczyścić skórę. Następnie linergistka aplikuje pod warstwę skórną specjalny preparat za pomocą igły lub kaniuli. Dla równomiernego rozprowadzenia implantu pod skórą, wykonuje delikatny masaż miejsca iniekcji. Zabieg może wywoływać pewien dyskomfort, rozciąganie skóry twarzy, rozpieranie czy nawet lekki ból, dlatego przed ingerencją stosuje się specjalny krem znieczulający. W razie potrzeby, dla osób z niskim progiem bólu można zastosować znieczulenie miejscowe. Często preparat do iniekcji zawiera już w sobie środek znieczulający, co eliminuje wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości.

Wolumetria – na jakie partie twarzy?

Wolumetria twarzy może być wykonywana na różnych obszarach, w zależności od potrzeby. Stosowana na policzki, ma na celu ich modelowanie oraz uwydatnienie kości policzkowych. Doskonale podkreśla również brodę, koryguje linię żuchwy, oraz unosi owal twarzy, nadając jej młodzieńczy, lekki wygląd. Kiedy skóra, już po 25 roku życia zaczyna wytwarzać coraz mniej kolagenu, przez co traci swoją jędrność, pojawiają się delikatne bruzdy nosowo-wargowe. Lifting wolumetryczny w naturalny sposób je koryguje, zatrzymując postępujące zmiany rysów twarzy. Dodatkowo, wypełniając i wygładzając zagłębienia widoczne w okolicy oczu, skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry. 

Efekty liftingu wolumetrycznego

Lifting wolumetryczny często jest określany liftingiem bez skalpela, a jego zadaniem jest uzupełnienie utraconej objętości tkanek skóry twarzy. Preparaty wolumetryczne, zwykle na bazie kwasu hialuronowego, stosowane do tego zabiegu są trwalsze od innych i szybko przynoszą widoczne efekty. Zabieg przepięknie wyostrza kontury twarzy oraz uwydatnia i zarysowuje linię żuchwy. Doskonałe nawilżenie skóry sprawia, że cera staje się gładka i elastyczna, poprawia się napięcie zapadniętej skóry pod oczami, a zmarszczki występujące w tym obszarze znacznie się spłycają. Pełnym efektem zabiegu można się cieszyć już po upływie około dwóch tygodni. Dla długotrwałego utrzymania tych rezultatów zaleca się powtarzanie zabiegu co 18 – 24 miesięcy.

Wolumetria twarzy – jak długo się utrzymuje efekt?

Efekt liftingu wolumetrycznego twarzy widoczny jest niemal od razu po zabiegu. Specjaliści z Krakowskiej Pracowni Wizerunku zrobią wszystko, żeby rezultaty idealnie wypełnionej i odbudowanej skóry twarzy cieszyły Klientów jak najdłużej. Efekty zwykle utrzymują się od 12 nawet do 18 miesięcy. Oczywiście jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, wahań masy ciała i uwarunkowań zewnętrznych. Przedłużenie pozytywnych rezultatów wolumetrii zapewnia właściwa pielęgnacja skóry, odpowiednie nawodnienie oraz używanie w słoneczne dni kremów z wysokim filtrem.

Ile kosztuje wolumetria twarzy?

Koszt zabiegu uzależniony jest od obszaru ingerencji oraz od ilości aplikowanego preparatu. Doświadczony i wykwalifikowany kosmetolog dobiera odpowiedni do wskazań preparat wypełniający oraz technikę iniekcji. Zabieg trwa zwykle od 15 do 40 minut.  W Krakowskiej Pracowni Wizerunku możesz bezpiecznie i małoinwazyjnie uzupełnić objętość tkanki podskórnej już od 900 zł. 

Zalecenia przed i po zabiegu wolumetrii twarzy

W trosce o bezpieczeństwo Klienta oraz o wysoką efektywność planowanego zabiegu, przed iniekcją przeprowadzany jest wywiad na temat stanu zdrowia i przyjmowanych leków, mający wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia wolumetrii. Poza tym, zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania i może odbyć się bezpośrednio po przeprowadzonej konsultacji.

Po zabiegu, przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych gwałtownych ruchów mimicznych twarzy. W miejscu iniekcji mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęki, drobne siniaki, a także nierówności, które samoistnie się wchłaniają.  Zabronione jest więc dotykanie tych miejsc czy samodzielne masowanie ich, ponieważ grozi to nierównomiernym rozłożeniem preparatu pod skórą. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ale przez jakiś czas zaleca się ograniczać ekspozycję twarzy na działanie promieni słonecznych, korzystanie z sauny, solarium czy basenu, jak również zrezygnować ze wzmożonej aktywności fizycznej.

Zobacz także

peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny – poznaj zalety tego zabiegu
lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna - wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem