Nie jesteś zadowolona z wyglądu swojej skóry? Maskujesz niedoskonałości drogimi kosmetykami, tracąc czas i energię na poranną toaletę? Zapomnij o kosztownych i żmudnych zabiegach pielęgnacyjnych. Polecamy naturalny i bezpieczny sposób na wyeliminowanie wszelkich problemów każdego rodzaju skóry. Peeling kawitacyjny to nowoczesny sposób oczyszczania skóry, który poprawi jej kondycję, odżywi i rozświetli, a Tobie poprawi samopoczucie i doda pewności siebie.
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to bezinwazyjny, bardzo prosty sposób głębokiego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków rozbija i usuwa martwe komórki naskórka, co ułatwia skórze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Oprócz oczyszczenia skóry i wygładzenia jej, drgania wywołane przez ultradźwięki stymulują komórki do regeneracji, wspomagają ich metabolizm oraz wzmacniają tkankę skóry. Peeling kawitacyjny zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu składniki odżywcze łatwiej wnikają w głąb skóry. Jest więc doskonałym elementem uzupełniającym i usprawniającym codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Jego cena waha się w zależności od obszaru poddanego kawitacji oraz zastosowanej metody od 170 do 220 zł.
Jak działa kawitacja?
Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o określonej częstotliwości. Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem miejsca poddawanego kawitacji. Następnie do nawilżonej skóry kosmetolog przykłada szpatułkę urządzenia pod kątem 45 stopni i wybiera tryb pracy. Fala kawitacyjna emitowana przez urządzenie powoduje, że mikroskopijne pęcherzyki wody wypełnione rozrzedzonym gazem gwałtownie pękają, co powoduje rozbicie martwych komórek naskórka. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ do peelingu kawitacyjnego wykorzystywane są wyłącznie cząsteczki wody rozpylonej na skórze. Wibracje, będące efektem ultradźwięków, poprzez złuszczenie zrogowaciałego naskórka odsłaniają młodsze warstwy skóry, nie naruszając przy tym jej głębszych warstw. Po zabiegu zanieczyszczenia są usuwane z twarzy poprzez umycie delikatnym żelem, a następnie na miejsca ingerencji nakładana jest odżywcza maska, serum lub krem Skóra pozbawiona zanieczyszczeń i zaskórników zaczyna “oddychać” i emanować witalnością.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Peeling kawitacyjny poprzez złuszczanie zrogowaciałego naskórka doskonale poprawia kondycję skóry. Zalecany jest więc osobom, borykającym się z przebarwieniami i niejednolitym kolorytem skóry, jak również z wągrami i zaskórnikami. W przypadku cery mieszanej i tłustej ogranicza wydzielanie sebum, likwidując tym samym efekt błyszczącej się skóry. Z kolei skórze suchej dodaje blasku, rozjaśnia ją i nawilża, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone. Jego uniwersalny charakter wspomaga również farmakologiczne zwalczanie trądziku pospolitego, jak i różowatego. Kawitacja przygotowuje też skórę do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie podrażnia jej i jest równie delikatna jak tradycyjne peelingi, chociaż bardziej od nich skuteczna. Może być zatem stosowana na wszystkich rodzajach skóry, w każdym wieku, niezależnie od pory roku.
Efekty peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jego efekty są spektakularne i widoczne od razu po zabiegu. W zasadzie nie ma żadnych wad, może jedynie lekko podrażniać skórę wrażliwą czy naczynkową, ale odpowiedni dobór metody i jej intensyfikacji eliminuje takie ryzyko. Ma natomiast wiele zalet, które trzeba wymienić:
- usuwa zrogowaciałe komórki naskórka
- oczyszcza i nawilża skórę
- hamuje rozmnażanie się bakterii
- ułatwia przepływ krwi i limfy
- dotlenia skórę i ją regeneruje
- pobudza komórki do naturalnej odbudowy
- odblokowuje pory
- zmniejsza ilość wągrów i zaskórników
- odświeża skórę
- niweluje przebarwienia
- rozjaśnia ślady po trądziku
- wygładza zmarszczki
- poprawia napięcie skóry
W celu zachowania efektu odmłodzonej, zdrowej skóry i uniknięcia podrażnień, zaleca się przez kilka dni po peelingu stosowanie preparatów z filtrami ochronnymi. Warto też krótkotrwale zrezygnować z sauny, solarium, basenu i nadmiernej ekspozycji na słońce.