Oczyszczanie wodorowe twarzy – na czym polega i jakie daje efekty?

Oczyszczanie wodorowe twarzy

Utrata jędrności, przebarwienia i stany zapalne postarzają Twoją skórę pozbawiając ją blasku? Niekiedy wystarczy tylko dogłębne oczyszczenie, nawilżenie, dotlenienie jej i pobudzenie do procesów regeneracyjnych, aby efekt starzenia odsunąć w daleką przyszłość. W procesie odnowy skóry pomoże Ci całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i co najważniejsze wielowymiarowy zabieg oczyszczania wodorowego twarzy, ale też szyi i dekoltu.

Istota wodorowego oczyszczania twarzy 

Wodorowe oczyszczanie twarzy polega na tłoczeniu w skórę cząsteczek wodoru i innych składników aktywnych. Ma na celu oddziaływanie na wolne rodniki, których nadmiar niszczy białka, lipidy oraz kwasy nukleinowe w komórkach, powodując starzenie się skóry, utratę napięcia i jędrności oraz zdrowego kolorytu. Zabieg odbywa się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, którego działanie oczyszcza skórę, odświeża ją, poprawia elastyczność i zmniejsza stany zapalne. Jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, a poza tym daje świetne efekty niezależnie od typu cery, wieku czy problemów skórnych. Ważne jest jednak, żeby był wykonywany przez profesjonalistę w sprawdzonym salonie kosmetycznym, ponieważ to doświadczony kosmetolog wie, jak regulować przepływ substancji i powietrza tak, aby osiągnąć satysfakcjonujące Klienta rezultaty.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z kilku etapów, ale dopiero jego kompleksowe wykonanie gwarantuje efektywne działanie przeciwzmarszczkowe, odżywiające i rewitalizujące. Pierwsza czynność to oddziaływanie na wolne rodniki za pomocą wody wodorowej. Poprzez wiązanie wolnych rodników z dostarczonymi jonami wodoru zostają one zneutralizowane, a do skóry trafia woda i czysty tlen. Aby ułatwić działanie substancji aktywnej, w kolejnym kroku następuje usunięcie obumarłych komórek, powstałych przez złuszczenie warstw naskórka. Po eksfoliacji skóra zostaje dotleniona w celu łatwiejszego wprowadzenia antyoksydantów. Tlen oprócz tego, że wspomaga cyrkulację i absorpcję substancji aktywnych, to jeszcze stymuluje wytwarzanie elastyny i kolagenu. Następnie antyoksydanty zostają równomiernie rozprowadzane w naskórku, co ma chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegać ponownemu wytworzeniu nadmiaru wolnych rodników. 

Tak przygotowane substancje aktywne zostają wprowadzone w głębsze warstwy skóry do przestrzeni międzykomórkowej. Głowica emitująca ultradźwięki pobudza krążenie krwi i limfy, czego efektem jest regeneracja komórek i lepszy metabolizm. I wreszcie lifting. Dzięki bipolarnej fali radiowej, stymulującej tkanki i włókna kolagenowe, użytej w ostatniej fazie wodorowego oczyszczania skóra staje się bardziej elastyczna, rozjaśniona, jędrna i wygładzona.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Oczyszczanie wodorowe twarzy zalecane jest w zwalczaniu wszelkiego rodzaju niedoskonałości skórnych, zaczynając od utraty jędrności i starzenia się skóry, poprzez leczenie trądziku, zaskórników i rozszerzonych porów aż do zwalczania problemów skóry bardzo wrażliwej, nadreaktywnej, ze skłonnościami do stanów zapalnych. Ze względu na wieloetapowe działanie oczyszczania wodorowego zabieg może być ukierunkowany tylko na pielęgnację skóry, polegającą na jej oczyszczeniu czy nawilżeniu, albo na głębokie działanie rewitalizujące skórę, będące odpowiednikiem mezoterapii. 

Przeszkody do wykonania zabiegu

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry jest bezinwazyjny, jednak przed jego wykonaniem należy skonsultować nieliczne przypadłości czy schorzenia, które stanowią przeciwwskazania. Zaliczamy do nich:

  • alergie
  • cukrzycę
  • choroby nowotworowe
  • epilepsję
  • opryszczkę i aktywne choroby skóry

U kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji można wykonać tylko czynności oczyszczające i dotleniające z wprowadzeniem antyoksydantów, a więc hydrabrazję i infuzję. Pozostałe etapy zabiegu z użyciem ultradźwięków i bipolarnej fali radiowej należy odłożyć na później.  

Rozrusznik serca, metalowe implanty i nadwrażliwość na prąd elektryczny całkowicie wykluczają Pacjenta z poddania się zabiegowi.

Efekty wodorowego oczyszczania twarzy

Rezultaty wodorowego oczyszczania twarzy są widoczne już po pierwszym zabiegu. Wielokierunkowe działanie tej metody eliminuje oznaki przedwczesnego starzenia się, rozjaśnia cerę szarą i zmęczoną, wyrównuje jej koloryt oraz poprawia gęstość i jędrność skóry. Dzieje się to za sprawą dotlenienia skóry właściwej i odpowiedniego jej nawilżenia. Poza tym obumarłe warstwy naskórka zostają złuszczone i usunięte, a pory oczyszczone. Skóra odzyskuje młody wygląd, nabiera zdrowego kolorytu i staje się bardziej promienna. Zabieg pobudza również komórki do produkcji kolagenu i stymuluje ją do dalszych procesów naprawczych. Dzięki temu efekty wodorowego oczyszczania twarzy będą się utrzymywały długi czas, dając poczucie lekkości  i witalności.

Zobacz także

makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi – wszystko co musisz wiedzieć
depilacja laserowa
Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?