Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

depilacja laserowa

Depilacja laserowa to odkrycie w sferze medycyny estetycznej, które na długi czas podniesie jakość Twojego życia. Ten ultra szybki i bezpieczny sposób na usunięcie włosków z różnych partii ciała, daje poczucie komfortu i elegancji, dlatego tak często wybierany jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Oprócz tego, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, to okazuje się, że relatywnie jest znacznie tańszy od tradycyjnych metod depilacji. Poznaj zalety depilacji laserowej i dokonaj najlepszego wyboru.

Na czym polega depilacja laserowa? 

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Zaawansowana technologia oraz najwyższej jakości urządzenia umożliwiają pozbycie się włosków zarówno ciemnych i mocnych jak i jasnych i cienkich z każdego obszaru ciała. Zabieg polega na skierowaniu energii światła na mieszek włosowy. Wtedy następuje fototermoliza, czyli podgrzanie macierzy włosa wraz z otaczającymi go drobnymi naczyniami krwionośnymi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ pod wpływem lasera zniszczeniu ulegają tylko włosy będące w fazie anagenu czyli wzrostu. Ciepło wytworzone na skutek przyjęcia odpowiednio dużej energii świetlnej nie niszczy tkanek otaczających włoski.  

Co wyróżnia depilację laserową spośród innych metod usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa pozytywnie wyróżnia się spośród tradycyjnych metod usuwania owłosienia pod wieloma względami:

 1. Jest stuprocentowo bezpieczna, jeśli Pacjent stosuje się do zaleceń przed i pozabiegowych. Zabieg depilacji laserowej należy wykonywać wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych czy gabinetach medycyny estetycznej, wyposażonych w certyfikowany sprzęt. Oczekiwany efekt, komfort i bezpieczeństwo zapewnić może jedynie wykwalifikowany kosmetolog, niewskazane jest korzystanie z tańszych ofert przypadkowych salonów lub nieznanego pochodzenia sprzętu.
 2. Depilacja laserowa jest niemal bezbolesna w  porównaniu do depilacji woskiem czy pastą cukrową. Pacjenci mogą odczuwać delikatne szczypanie lub ukłucia. Nasz salon dysponuje najlepszym na rynku laserem Lightsheer Desire wyposażonym w głowicę chłodzącą, której działanie eliminuje ewentualne nieprzyjemne odczucia.
 3. Efekty depilacji laserowej są trwałe; przy zachowaniu właściwej pielęgnacji i przyjmowaniu zabiegów przypominających, utrzymują się nawet do kilku lat. Trwałość efektów gwarantuje termiczne zniszczenie cebulki włosa, co uniemożliwia mu odrastanie. Depilacja laserowa jest również wysoce skuteczna w usuwaniu wrastających włosków, z czym nie radzi sobie depilacja woskiem.
 4. Depilacja laserowa pochłania znacznie mniej czasu niż tradycyjne, powtarzalne w krótkich odstępach czasu tradycyjne metody usuwania owłosienia. Oczywiście długość zabiegu to indywidualna sprawa każdego Pacjenta, uzależniona jest od ilości owłosienia czy obszaru depilowanej skóry. Nie mniej, sprawne i dokładne wykonanie depilacji laserowej ułatwia w naszym gabinecie praca na dwóch głowicach: mniejszej ET oraz większej HS. 

Przygotowanie do zabiegu

Aby zagwarantować sobie dużą skuteczność zabiegu i zapobiec wystąpieniu skutków ubocznych, należy odpowiednio wcześniej się przygotować. Już 4 tygodnie przed planowaną depilacją trzeba zrezygnować z opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium, a 10 dni przed nie wolno stosować samoopalacza. Wynika to z zasady działania lasera, który kieruje wiązkę światła na ciemną cebulkę włosa. Mały kontrast między kolorem skóry i cebulki utrudni laserowi dotarcie do mieszka włosowego, co obniży skuteczność zabiegu oraz może skutkować poparzeniem. Poza tym opalona skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego zabieg może okazać się bolesny.  Jeden dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką do golenia, natomiast w dniu zabiegu nie wolno peelingować skóry ani nakładać kremów,balsamów czy oliwek.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Depilacja laserowa jest bezpieczna, jednak istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad na temat stanu zdrowia i przyjmowanych przez Pacjenta lekarstw, mający wykluczyć jakiekolwiek powikłania. Przeszkody do przeprowadzenia depilacji to:

 • choroby nowotworowe i chemioterapia
 • aktywne infekcje
 • opryszczka w dniu zabiegu
 • ciąża i laktacja
 • opalona skóra
 • trądzik
 • łuszczyca i grzybica
 • antybiotykoterapia
 • przyjmowanie leków przeciwalergicznych, przeciwcukrzycowych, moczopędnych
 • przyjmowanie ziół fotouczulających

Efekty depilacji laserowej

Efektem depilacji laserowej jest idealnie gładka skóra bez podrażnień i zaczerwienień. Trwały efekt, utrzymujący się nawet do 10 lat nie jest rezultatem jednego zabiegu. Spowodowane jest to cyklem życia włosków, dlatego pozbycie się do 90% włosów nastąpi po odbyciu serii zabiegów, powtarzanych w określonych odległościach czasu. Włoski, które pozostają są bardzo cienkie, jasne i elastyczne, niemal niezauważalne. Dzięki temu, że depilacja laserowa wykonywana jest przy użyciu najnowszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń, zabiegi są skuteczne niezależnie od natężenia melaniny czyli barwnika występującego we włosach i skórze. Oczywiście usunięcie włosów jasnych (blond, rudych i siwych) jest trudniejsze i wymaga większej ilości zabiegów, ale nie jest niemożliwe. Doskonała technologia lasera pozwala na równie skuteczną depilację włosków na każdym z VI fototypów skóry.

Zobacz także
Oczyszczanie wodorowe twarzy
Oczyszczanie wodorowe twarzy – na czym polega i jakie daje efekty?
makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi – wszystko co musisz wiedzieć