Każda kobieta marzy o doskonałym i nieskazitelnym wyglądzie na co dzień. Jednak szybkie tempo życia i nieustanny pośpiech poważnie ogranicza czas porannego makijażu. Doskonałą alternatywą dla klasycznego makijażu stał się więc makijaż permanentny brwi. Poprawnie wykonany przez doświadczoną linergistkę pięknie podkreśla nie tylko oprawę oczu, ale również zmienia wygląd całej twarzy.
Czym jest makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego pigmentu. To bezpieczny i popularny sposób na idealne zarysowanie i podkreślenie łuków brwiowych, wypełnienie ich i nadanie upragnionego kształtu na długo. Należy pamiętać, że pigment nie jest wprowadzany pod skórę tak głęboko jak przy tatuażu, dlatego makijaż permanentny nie jest na całe życie. Jest to jego zaletą ponieważ można zmieniać kształt brwi w zależności od zmiany preferencji Klientki. Ułatwia to również usunięcie źle wykonanego makijażu w przypadkowym salonie kosmetycznym lub przez niedoświadczonego zabiegowca.
Przygotowanie do zabiegu
Każdy zabieg makijażu permanentnego poprzedzony jest wywiadem na temat stanu zdrowia czy przyjmowanych lekarstw, mającym wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Następnie kosmetolog omawia z Pacjentką oczekiwania co do efektu końcowego oraz dobiera odpowiednie kolory preparatów najbardziej pasujące do barwy oczu, włosów czy karnacji.. Później następuje wstępne wyrysowanie symetrii brwi, a po ich zaakceptowaniu można przystąpić do zabiegu właściwego. Czynności przygotowawcze są równie ważne jak sam zabieg, ponieważ makijaż permanentny to ingerencja w skórę, której efekt utrzymuje się przy właściwej pielęgnacji nawet do trzech lat. Należy zatem zaufać doświadczeniu linergistki w zakresie doboru metody wykonania zabiegu oraz kształtu i koloru brwi. Dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, kawy ani lekarstw rozrzedzających krew. Zabronione jest opalanie skóry czy poddawanie jej silnym peelingom chemicznym Na zabieg należy zgłosić się bez makijażu, skóra w obszarze zabiegowym powinna być oczyszczona np. delikatnym peelingiem drobnoziarnistym. Zastosowanie się do zaleceń przed zabiegowych jest warunkiem trwałości makijażu permanentnego brwi.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg makijażu permanentnego brwi należy wykonywać tylko w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Przed zabiegiem podawane jest miejscowe znieczulenie, a następnie kosmetolog wprowadza w naskórek pigment za pomocą sterylnego modułu igłowego. Zarówno aparat do makijażu permanentnego jak i barwniki posiadają atesty i spełniają europejskie normy medyczne, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i wyklucza reakcje alergiczne. Po zakończonym dopigmentowaniu na brwi nakładany jest specjalny krem łagodzący, który przyspiesza proces gojenia się skóry. Naturalnym skutkiem jest opuchnięta i zaczerwieniona skóra, okres jej łuszczenia się trwa 1-2 tygodni. Mogą również pojawić się strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać, ponieważ wtedy powstaną przerwy w pigmentowym obszarze. Czas rekonwalescencji po zabiegu trwa do 6 tygodni.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny brwi z pewnością ułatwi życie każdej kobiecie, prowadzącej aktywny tryb życia. Trwały efekt makijażu pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu absorbowanego przy każdorazowym nakładaniu tradycyjnego makijażu. Poza tym, ta forma zdobienia twarzy wymaga precyzji i wprawnej ręki doświadczonej kosmetolog, a makijaż wykonywany samodzielnie nie zawsze jest perfekcyjny. Wyraźne zarysowanie brwi podkreślają kształt twarzy i oczu dlatego makijaż permanentny jest zalecany Klientkom, które mają słabe łuki brwiowe, przerzedzone włoski, albo jasną ich barwę. I wreszcie korzyści ekonomiczne. Makijaż permanentny brwi, choć nie należy do najtańszych zabiegów jest relatywnie tańszy od tradycyjnego makijażu i wykorzystywanych do niego kosmetyków, zwłaszcza jeśli są dobrej jakości.
Przeciwwskazania podyktowane bezpieczeństwem Pacjenta
Makijaż permanentny brwi jest stuprocentowo bezpieczny. Jednak ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznych w niektórych przypadkach nie jest on zalecany. Dyskwalifikacja pewnych grup Klientek nie obowiązuje na stałe. Po ustąpieniu dysfunkcji czy przyczyn wykluczających z możliwości poddania się zabiegowi, odbywa się ponowną konsultację kwalifikującą do zrobienia makijażu permanentnego. Przeciwwskazaniem są:
- hemofilia
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroba nowotworowa
- cukrzyca
- aktywne infekcje
- łuszczyca, rybia łuska
- choroby skóry w obrębie obszaru zabiegowego
- ciąża i laktacja
- świeża opalenizna
- zażywanie antybiotyków lub sterydów
Efekty makijażu permanentnego brwi i ich trwałość
Efektem makijażu permanentnego są idealnie zarysowane i podkreślone łuki brwiowe. Makijaż przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się od 6 miesięcy nawet do 3 lat. Aby trwale cieszyć się pięknem brwi, należy pamiętać o ich dopigmentowaniu po upływie 6-8 tygodni oraz odświeżaniu makijażu permanentnego.
Pielęgnacja po zabiegu
Pielęgnacja po zabiegu zależy od cech skóry i jest dobierana dla każdego Pacjenta indywidualnie. Niemniej, przez jakiś czas po zabiegu nie należy podrażniać skóry, zakazane jest opalanie się oraz korzystanie z sauny czy basenu. Po całkowitym wygojeniu makijaż permanentny nie stanowi żadnych ograniczeń dla codziennej aktywności, wytrzymuje mycie twarzy, kąpiele w basenie czy w słonej wodzie morskiej, nie ściera się również podczas snu czy noszenia zimowych czapek.