Idealny makijaż ślubny – jak powinien wyglądać?

makijaż ślubny

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety, wchodzącej w nowy etap swojego życia. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby w tym dniu każda panna młoda czuła się wygodnie i komfortowo, a przy tym promieniała szczęściem i emanowała swoją urodą. Odpowiednio dobrany i profesjonalny makijaż ślubny, ma więc podkreślić naturalne atuty, zamaskować ewentualne niedoskonałości i sprawić, że chętnie będzie się wracać do wspomnień z tego dnia, zdjęć i filmów.

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Makijaż ślubny ma wydobyć i podkreślić naturalne, kobiece piękno. Powinien zatem być subtelny i elegancki. Nie może zmieniać rysów twarzy, koloru cery ani w żaden sposób być przerysowany. W przeciwnym razie, zamiast ujednolicić cerę i dodać głębi spojrzeniu, będzie wyglądał karykaturalnie i nieestetycznie. 

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając makijaż ślubny?

Makijaż jest niezmiernie ważny, ponieważ stanowi dopełnienie całej ślubnej stylizacji. Dlatego wybierając makijaż ślubny należy wziąć pod uwagę szereg równie istotnych w tym dniu czynników tak, aby wszystko razem tworzyło jedną spójną całość. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę.

Doskonały makijaż odzwierciedleniem osobowości kobiety

Makijaż ślubny powinien przede wszystkim wyrażać charakter i temperament panny młodej. Przecież tylko będąc sobą, czujemy się naturalnie i nieskrępowanie. Kobiety delikatne i wrażliwe powinny zatem wybrać bardzo subtelny wariant, który uwydatni to, co w nich najpiękniejsze. Kobiety zaś z mocnym charakterem lepiej będą się czuły w wyrazistym, bardziej intensywnym makijażu. W każdym przypadku należy postawić na jakość i elegancję, a nie na ilość kosmetyków i dodatków. Jakikolwiek nadmiar w makijażu, zamiast doskonałego wyglądu, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Wybierając makijaż unikajmy więc przesady.

Co podkreślić, oczy czy usta?

 Zbyt kolorowy makijaż nie wygląda dobrze, zakłóca harmonię i wyraz twarzy. Wszystko zależy od typu urody, ale w praktyce przeważnie stosuje się zasadę: mocniejsze oko i delikatne usta. Kobiety o ciemnej karnacji, które wybiorą intensywny makijaż oczu, powinny również wybrać delikatnie mocniejszy makijaż ust, ponieważ jasne i matowe nie wyglądają wtedy efektownie, a mogą nawet postarzać. Z kolei kobiety o jasnej cerze i delikatnej urodzie mogą sobie pozwolić na mocniejsze podkreślenie oka i brwi, które nada im wyrazistości i energii, jednocześnie zachowując bardzo naturalny kolor ust. 

Makijaż jako element ślubnego looku

Już wiemy, że makijaż ślubny musi być dobrany do urody panny młodej. Ale nie tylko on. Stylizacja to również fryzura, suknia i biżuteria. Należy więc zadbać, żeby wszystkie te elementy współgrały ze sobą, tworząc piękną, niezwykle estetyczną całość. Nie można pozwolić, żeby zbyt intensywny czy niewyraźny makijaż zakłócił tę równowagę. Suknia panny młodej z reguły jest biała, czasem ecru lub w innych pastelowych odcieniach. Zbyt widoczny makijaż będzie skupiał uwagę gości tylko na twarzy panny młodej, a nie na całej postaci. Z kolei słabo widoczny, może uwydatnić drobne niedoskonałości czy zmęczenie widoczne na twarzy.

Jak wybrać, żeby wyglądać nienagannie?

Do makijażu ślubnego nie pasują brokatowe cienie, ani kryształki na rzęsy. O ile w innych okolicznościach mogą się sprawdzić, to makijaż ślubny czynią kiczowatym. Poza tym wszelkie nadmiernie błyszczące elementy, odbijające światło, na zdjęciach mogą wyglądać jak świetliste plamy na twarzy. Paleta nawet 6 barw umiejętnie rozmieszczonych i cieniowanych, doskonale podkreśli tęczówki oraz wyeksponuje kolor oczu, nadając im głębi i wyrazu. Dla lepszego efektu można zagęścić czy przedłużyć własne rzęsy lub dokleić preferowanej długości kępki rzęs. Dodatkowo ciemna kreska na linii mocowania rzęs, podkreśli charakter makijażu oraz podniesie kąciki oczu.

Przetańczyć z Tobą chcę całą noc – czy makijaż ślubny to wytrzyma?

Podstawą trwałości makijażu ślubnego jest dobrze dobrana baza, podkład, kamuflaż i korektor. Oczywiście nie należy przesadzać, rozprowadzając korygujące kosmetyki po całej twarzy. Dokładne i fachowe nałożenie optymalnej ilości kosmetyku, choć czasochłonne, gwarantuje jego trwałość. Puder fixujący, róż w kremie czy wodoodporny tusz sprawią, że nie będziesz martwić się o swój perfekcyjny wygląd. Poza tym, w dniu pełnym wzruszeń, pocałunków i serdeczności doskonale sprawdzi się trwała szminka. Nie należy też zapominać o przygotowaniu kondycji skóry kilka dni wcześniej. Oczyszczona, wypoczęta i nawilżona skóra lepiej absorbuje makijaż. 

Dlaczego warto zdecydować się na próbny makijaż ślubny?

Trwałość makijażu ślubnego, estetykę oraz komfort noszenia najlepiej sprawdzić, decydując się na makijaż próbny. Zestawienie go z próbną fryzurą pozwoli zobaczyć, jak twarz będzie prezentowała się w dniu ślubu. Zaleca się również przyjść na makijaż próbny w jasnym ubraniu. Najlepiej wykonać go w godzinach porannych. Cały dzień zwyczajnych aktywności pozwoli sprawdzić jego trwałość. Próbny makijaż ślubny jest również doskonałym rozwiązaniem dla kobiet z cerą wrażliwą, ponieważ pozwoli sprawdzić reakcję skóry na kosmetyki. Zwykle próbny makijaż wykonuje się 2-3 tygodnie przed ślubem. Umożliwia to sprawdzenie wybranego make up’u i świadome wprowadzenie zmian.

Ile kosztuje makijaż ślubny? 

Koszt makijażu ślubnego, próbnego makijażu ślubnego i makijażu okazjonalnego/do sesji zdjęciowej waha się od 220 do 400 złotych. Warto zatem zdać się na profesjonalistów, którzy dzięki doświadczeniu, fachowości i wysokim kwalifikacjom uczynią Twój ślub wyjątkowym, niezapomnianym i wspaniałym przeżyciem. Krakowska Pracownia Wizerunku prowadzi zapisy na makijaż ślubny. Rezerwacje prowadzimy zawsze pod koniec roku – w październiku i listopadzie na rok następny. Nie czekaj więc, wybierz dobrze i pozwól nam o Ciebie zadbać.

Zobacz także

makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi – wszystko co musisz wiedzieć
przedłużanie rzęs
Wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu przedłużania rzęs!