Wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu przedłużania rzęs!

przedłużanie rzęs

Szyk i elegancja to marzenie każdej kobiety. Jednak aktywny tryb życia, pośpiech i wielozadaniowość nie zawsze pozwalają na to, żeby wystarczająco o siebie zadbać. Dlatego świat kosmetologii estetycznej, wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, proponuje zabieg przedłużania rzęs. Ta metoda stylizacji oka pozwoli długi czas cieszyć się podkreślonym, wyrazistym spojrzeniem o każdej porze i w różnych miejscach. Wysiłek fizyczny, sauna czy kąpiele w słonej wodzie nie stanowią już przeszkody dla idealnego, wymarzonego wyglądu. 

Czym są sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to doskonały sposób na perfekcyjny wygląd bez konieczności powtarzania codziennych, męczących i kosztownych zabiegów kosmetycznych. Podkreślają oczy “otwierając” je, a przez to redukują efekt opadającej powieki. Włoski wykonane z różnych materiałów, są lekkie i zapewniają najbardziej naturalny efekt, spośród innych metod zagęszczania czy pogrubiania rzęs. W przypadku metody 1:1 oprawę oka wzbogaca 80-150 sztucznych rzęs, natomiast w metodach objętościowych dopuszcza się ich nawet 160 do 200.

Jak wygląda przedłużanie rzęs i gdzie wykonać zabieg?

Przedłużanie rzęs obejmuje bardzo wrażliwe i delikatne okolice oka. Polega na doklejaniu do naturalnych rzęs włosków syntetycznych, jedwabnych lub z futra norek syberyjskich. Sztuczne rzęsy przyklejane są do naturalnych około milimetra od nasady włoska, dlatego czynność ta musi być wykonana niezwykle precyzyjnie. Prawidłowa technika zakłada aplikowanie włosków naprzemiennie, raz na prawe oko, raz na lewe, aż do nałożenia wszystkich sztucznych rzęs. Poza tym muszą one wypełniać oprawę oczu od jednego kącika do drugiego. W zależności od stylizacji czy gęstości naturalnych rzęs, zabieg może trwać nawet do trzech godzin. Klientka musi w tym czasie leżeć nieruchomo z zamkniętymi oczami. Przedłużanie rzęs powinno zatem przebiegać wyłącznie w sprawdzonym, renomowanym salonie, pod opieką zaufanej stylistki.

Metody przedłużania rzęs 

Istnieje kilka metod przedłużania rzęs, a sztuczne włoski różnią się od siebie grubością i rodzajem skrętu. W zależności od preferencji, Klientka może wybrać optymalną dla siebie metodę, która powiększy jej oczy, nadając im zmysłowości i blasku. 

Metoda przedłużania rzęs 1:1 polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy jednego sztucznego włoska. Jest to metoda najtańsza i najbardziej popularna. Rzęsy, chociaż pogrubione, nadal wyglądają naturalnie i lekko.

Metoda 2:1 mocniej podkreśla oko, dając bardziej widoczny efekt. Polega na doklejeniu dwóch sztucznych włosków do jednej naturalnej rzęsy. 

Spektakularny efekt przedłużonych, pogrubionych i zagęszczonych rzęs daje metoda 3:1 a nawet 4:1, analogiczna jak poprzednie, różniąca się tylko ilością doklejanych, sztucznych rzęs. 

Krakowska Pracownia Wizerunku oferuje również przedłużanie rzęs efektem eyelinera (skręt L). Aby rezultat zabiegu był zadowalający i nieprzesadzony warto zdać się na fachowość i doświadczenie pracownika salonu kosmetycznego. Tylko doświadczony stylista, uwzględniając oczekiwania Klientki, optymalnie dobierze rodzaj rzęs i metody zagęszczania do typu urody i kształtu oka.

Jak długo trzymają się przedłużone rzęsy?

Efekt przedłużonych rzęs utrzymuje się od 3 do 4 tygodni w zależności od kondycji naszych naturalnych włosków i właściwej ich pielęgnacji. Nie jest prawdą, że sztuczne rzęsy osłabiają te naturalne. Wręcz przeciwnie, rezygnacja z codziennego nakładania kosmetyków do makijażu i demakijażu wzmacnia rzęsy, a przez to wydłuża ich cykl życia. Bardzo ważne jest to, żeby zabiegowi przedłużania rzęs poddać się w sprawdzonym, renomowanym salonie kosmetycznym. Tylko wysokiej jakości produkty i akcesoria znanych, cenionych marek są gwarancją bezpiecznego zabiegu, dającego długotrwałe efekty. Wszystkie produkty używane podczas zabiegu stylizacji rzęs powinny być jednorazowego użytku, a pęsety każdorazowo dezynfekowane. Niezachowanie higieny grozi przeniesieniem bakterii czy wirusów, bądź wywołaniem reakcji alergicznej. 

Czy uzupełnianie rzęs jest konieczne?

Sztuczne włoski przyklejane są do naturalnych rzęs, te z kolei rosną, wypadają i pojawiają się nowe. W zależności od tego w jakiej fazie wzrostu były poszczególne rzęsy, ich wypadanie następuje w różnym czasie. Wtedy powstają ubytki, które w zależności od zastosowanej metody przedłużania rzęs są mniej lub bardziej widoczne. Aby utrzymać efekt nienagannie pięknych, wydłużonych i pogrubionych rzęs, należy je uzupełniać co około 2-3 tygodni.

Jak można zrezygnować z przedłużonych rzęs?

Do sztucznych rzęs należy się przyzwyczaić. Mimo, że są wykonane z bardzo lekkich materiałów, to jednak mogą powodować dyskomfort, dając poczucie ciężkiej powieki. Dlatego swoją przygodę z przedłużaniem, warto rozpocząć od najmniej inwazyjnej metody 1:1. Jeśli mimo to czujemy, że sztuczne rzęsy nie są dla nas, profesjonalne salony kosmetyczne oferują usługę ściągania rzęs. Podobnie będzie w przypadku, kiedy chcemy zrezygnować z nieumiejętnie wykonanego zabiegu w innym salonie. 

Zobacz także

makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi – wszystko co musisz wiedzieć
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny – poznaj zalety tego zabiegu