Czym kierować się przy wyborze barbera?

barber

Z roku na rok rośnie u mężczyzn świadomość własnego ciała. Panowie coraz częściej korzystają z usług gabinetów kosmetologii estetycznej. W takim nurcie pojawił się barbering, czyli usługa skierowana do płci męskiej, polegająca na kompleksowej stylizacji brody, wąsów, ale też fryzury. Wraz ze wzrostem popytu na tę usługę, wzrasta liczba barberów. Jak więc wybrać odpowiedniego? Przedstawiamy kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim powierzysz swój zarost w ręce obcej osoby.

Po czym poznać dobrego barbera?

Dobrego barbera najlepiej poznać oczywiście po jego wyglądzie. Jeśli jest to mężczyzna, to jego broda stanowi najlepszą wizytówkę dobrego gustu, szyku i elegancji. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby barberem była kobieta. Wyczucie smaku i estetyki rozpoznasz po stylizacji włosów, utrzymanych w dobrej kondycji oraz zadbanej, eksponującej wyraz twarzy oprawie oczu. Przecież włosy, brwi, rzęsy, wąsy i broda stanowią spójną całość. Warto więc o wszystkie te obszary zadbać u sprawdzonego specjalisty.


Drugim, bardzo ważnym czynnikiem jest umiejętność słuchania klienta. Jeśli masz swoją wizję wyglądu, a barber potraktuje Cię szablonowo, nie zwracając uwagi na Twoje potrzeby i sugestie, to wyjdziesz z salonu z pewnym niedosytem lub całkowicie niezadowolony. Dobry barber ma ogromne doświadczenie, potrafi ocenić zarost, dopasować jego stylizację do kształtu twarzy, ale też do całej sylwetki. W kwestii włosów zwraca uwagę na szczegóły i czynniki, o których Klient nie wie. Dlatego, tylko i wyłącznie wzajemna interakcja zagwarantuje Ci stuprocentowe zadowolenie z usługi. Szukasz najlepszego barbera w Krakowie? Przyjdź do Krakowskiej Pracowni Wizerunku.

Barber czy fryzjer – kogo wybrać?

Oczywiście można mieć swojego zaufanego i fryzjera, i barbera. Ale po co tracić czas na dwie wizyty w salonie, pilnować różnych terminów czy podwójnie płacić za usługę. Jeśli istnieje taka możliwość, to lepszą opcją będzie wybór lokalu, który oferuje zarówno strzyżenie włosów jak i modelowanie i pielęgnację zarostu. Specjaliści i pasjonaci z Krakowskiej Pracowni Wizerunku, perfekcyjnie łączą te zadania, zapewniając usługi na najwyższym poziomie. Co przemawia za tym, żeby korzystać z jednego zakładu? Przede wszystkim, kompleksowe potraktowanie włosów, brody i wąsów przez jednego fachowca sprawia, że efekt zabiegów będzie tworzył spójną całość. Doświadczony stylista, uwzględniając preferencje Klienta, w nieprzypadkowy sposób połączy strzyżenie i stylizowanie wąsów i brody oraz włosów.

Cztery kroki do wyboru dobrego barbera

1. W procesie wyboru najlepszego barbera, warto zwrócić uwagę na wyposażenie salonu. Nożyczki i maszynka do golenia nie zapowiadają spektakularnych efektów. Dobry salon powinien posiadać akcesoria, narzędzia i kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji brody. Trymery, brzytwy czy specjalne maszynki to podstawa wyposażenia salonu, oferującego usługi barberskie. Poza tym kosmetyki do pielęgnacji zarostu powinny być dobrych, renomowanych firm oraz posiadać atesty. Różnego rodzaju odżywki, olejki, pomady czy balsamy do brody to konieczne minimum, ale w połączeniu z wiedzą i praktyką barbera na temat ich stosowania w pielęgnacji zarostu jest dopełnieniem profesjonalnej usługi.

2. Warto również zwrócić uwagę na samo pomieszczenie. Ponieważ odbiorcami usług barbera są mężczyźni, to wystrój salonu powinien być typowo męski oraz posiadać klimat, w którym panowie poczują się jak najbardziej komfortowo. Oprócz kolorystyki, mebli czy oświetlenia dobranego pod gust i potrzeby mężczyzn bardzo ważna jest czystość i estetyka miejsca.

3. Niezwykle istotna jest również fachowość pracowników salonu oraz nieustanny ich rozwój. Poszukując nowych trendów i rozwiązań, warto poszerzać swoje metody działania poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Certyfikaty i dyplomy, bardziej lub mniej wyeksponowane, świadczą o wysokim poziomie usług personelu zakładu. Zdając się na umiejętności kadry stale poszerzającej horyzonty, można być pewnym ponadprzeciętnego efektu.

4. W wyborze dobrego barbera warto też zasięgnąć opinii innych klientów, korzystających z usług danego salonu. Ważne, żeby była to osoba z bliskiego otoczenia, którą widujemy na co dzień. Opieranie się na ocenach i opinii jedynie z internetu, czasem może być bardzo mylące.

Ile kosztuje wizyta u barbera?

Koszt wizyty uzależniony jest od zakresu świadczonych przez barbera usług. Pracownik salonu uzgadnia z Klientem wszystkie czynności, konieczne do zrealizowania, w celu osiągnięcia najlepszego, oczekiwanego efektu. Do zapoznania się z pełną ofertą i cennikiem zapraszamy Panów na naszą stronę internetową https://krakowskapracowniawizerunku.pl/.

Zobacz także

przedłużanie rzęs
Wszystko co powinnaś wiedzieć o zabiegu przedłużania rzęs!
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny – poznaj zalety tego zabiegu