Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?

laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaż to trwała ozdoba ciała. Zwykle jego wzór, kolor czy miejsce na skórze jest dogłębnie przemyślane. Zdarza się jednak coraz częściej, że powstaje pod wpływem impulsu lub chwilowych emocji, zwłaszcza u ludzi młodych. Dobrze jest, gdy perfekcyjnie wykonany tatuaż cieszy i pozwala wyrazić siebie. Jednak nałożony pochopnie, często bywa powodem rozczarowań, niezadowolenia czy frustracji. Krakowska Pracownia Wizerunku wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferując wśród swoich usług bezpieczne i efektowne usuwanie tatuażu laserem. Dowiedz się więcej, skorzystaj z naszej usługi i eksponuj piękno swojego ciała, takie jakie chcesz.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu odbywa się poprzez potraktowanie miejsca iniekcji barwnika światłem lasera o długości fali 1064 nm w przypadku usuwania tatuaży czarnych, szarych lub granatowych, albo wiązką światła 532 nm do wywabienia tatuaży czerwonych. Krótkie impulsy rozbijają barwnik na drobne cząsteczki, które następnie usuwane są z organizmu za pomocą układu immunologicznego. Używany do usuwania tatuażu laser neodymowo-yagowy Q-Switch przynosi doskonale efekty, zarówno w przypadku tatuażu profesjonalnego, jak i amatorskiego czy pourazowego.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu

Ponieważ laserowe usuwanie tatuażu wiąże się z koniecznością ingerencji w głębsze warstwy skóry, to przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z Klientem, mający na celu wykluczenie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu. Przeszkodę do użycia lasera mogą stanowić:

  • choroby tkanki łącznej
  • trądzik
  • bielactwo
  • opryszczka
  • łuszczyca
  • ciąża i laktacja
  • przyjmowanie niektórych leków przeciwzapalnych.

Usuwania tatuażu laserem nie zaleca się osobom podatnym na powstawanie blizn lub mającym wytatuowaną dużą powierzchnię ciała.
Przeciwwskazaniem jest również ciemny fototyp skóry, ze względu na mały kontrast pomiędzy jej barwą a pigmentem, na skutek czego efekty mogą nie być zadowalające.

Ile kosztuje zabieg?

Nie jest łatwo precyzyjnie określić cenę usuwania tatuażu laserem. Jednorazowy koszt tej usługi w Krakowie waha się od 200 do 250 zł. Uzależniony jest jednak od liczby powtórzeń zabiegu, wielkości tatuażu, gęstości pigmentu oraz jego koloru i nasycenia, głębokości iniekcji i innych czynników, warunkujących osiągnięcie efektu najlepszego z możliwych. Koszt zabiegu, liczba serii i terminy powtórzeń uzgadniane są indywidualnie z każdym Klientem.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Przed przystąpieniem do zabiegu, z reguły wykonywana jest próba laserowa w celu oceny wrażliwości skóry. Pacjenci odczuwają działanie światła lasera jako lekki ból. Dlatego profilaktycznie miejsca ingerencji znieczulane są specjalnym kremem lub środkami schładzającymi. Niezwykle rzadko zachodzi potrzeba zastosowania środka znieczulającego w zastrzyku.
Uszkodzenia naskórka, jakie powstają w czasie zabiegu są powierzchowne, szybko zamieniają się w strupki, które powinny samoistnie odpaść. Nie wolno ich zdrapywać, poniewaz doprowadzi to do pwowstabnia blizn. Usuwanie tatuażu laserem wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. W tym czasie stosuje się opatrunki, początkowo z antybiotykiem, a potem sterylne. Do momentu całkowitego wygojenia się rany, nie wolno korzystać z sauny ani kąpieli w basenie.

Czy zostają blizny?

Prawidłowo wykonany zabieg laserowego usuwania tatuażu, pozostawia na skórze ślady ingerencji. W miarę upływu czasu stają się one coraz mniej widoczne, aż do niemal całkowitego wygładzenia. Czas zanikania oznak dawnego tatuażu zależy jednak od jego rozmiarów, głębokości wprowadzenia pod skórę pigmentu, jego gęstości oraz ilości kolorów, a także od koloru skóry. Stopniowo, w ciągu 2 lat następuje zanik przebarwień, odbarwień i zmiany faktury skóry. Bardzo rzadko pozostają trwałe zmiany, które są jednak delikatne, ledwo widoczne i do zaakceptowania przez Pacjenta.

Gdzie wykonać laserowe usuwanie tatuażu?

Należy podkreślić, że oddziaływanie lasera jest najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie zalegającego w skórze barwnika. Stosowanie peelingów rozjaśniających skórę, kremów do usuwania tatuażu czy niesprawdzonych metod ścierania naskórka, nie zapewni oczekiwanego rezultatu. Może natomiast doprowadzić do poważnych powikłań, a w najlepszym razie pozostawić na skórze rozległe, mocno widoczne miejsca ingerencji lub nawet szpecące blizny. Warto więc zdać się na fachowość personelu renomowanego salonu kosmetycznego. Krakowska Pracownia Wizerunku, pośród usług realizowanych przez specjalistów w danej dziedzinie kosmetologii, proponuje również laserowe usuwanie tatuażu.

Zobacz także

barber
Czym kierować się przy wyborze barbera?
makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi – wszystko co musisz wiedzieć