Lipoliza iniekcyjna – wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem

lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to doskonała, nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki dedykowana zarówno kobietom jak i mężczyznom. Pozwala szybko i bezboleśnie pozbyć się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała. Razem z tkanką tłuszczową pozbywamy się kompleksów, a zadowolenie z wyglądu po zabiegu znacząco podnosi jakość życia.

Lipoliza iniekcyjna Kraków

Lipoliza iniekcyjna jest jednym z wielu zabiegów medycyny estetycznej świadczonych w gabinecie Krakowskiej Pracowni Wizerunku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów zapewniamy usługi, świadczone na najwyższym poziomie. Doświadczeni specjaliści i niezwykła atmosfera buduje zaufanie, a najnowsze technologie i produkty wysokiej jakości dają gwarancję zaspokojenia wszelkich oczekiwań Klientów. Stosowana w redukcji tkanki tłuszczowej technika intralipoterapii, jest najbezpieczniejszym sposobem niszczenia komórek tłuszczowych, a używane w salonie preparaty, zapewniają doskonały efekt wyrównania i wygładzenia powierzchni skóry. Zabieg trwa od 30 do 45 minut, a jego koszt w zależności od ilości aplikowanego produktu wynosi od 300 zł wzwyż. 

Zabieg lipolizy

Lipoliza iniekcyjna zalecana jest szczególnie osobom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Umożliwia zredukowanie jej w miejscach szczególnie podatnych na gromadzenie nadmiaru tłuszczu. W zależności od uwarunkowań genetycznych potencjalnego Pacjenta, tego rodzaju liposukcją można potraktować niemalże każdą partię ciała. Jest niezwykle skuteczna w niwelowaniu fałd tłuszczu na brzuchu, biodrach i plecach poniżej żeber oraz poduszeczek tłuszczowych w okolicach pach. Idealnie modeluje zbyt grube pośladki oraz wewnętrzną stronę ud i kolan, przywraca wymarzony wygląd twarzy, poprawiając kontury żuchwy, likwidując podwójny podbródek i tak zwane “chomiki”. Lipoliza iniekcyjna ma również zastosowanie w leczeniu ginekomastii męskiej i tłuszczaków.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na wprowadzeniu w obręb tkanki tłuszczowej preparatu, który rozbija błony komórek tłuszczowych. Rozpuszczony tłuszcz zostaje metabolizowany w wątrobie, a następnie wydalony z organizmu przez nerki. Preparat wprowadzany jest w zależności od potrzeby za pomocą licznych nakłuć z użyciem cienkiej igły, albo metodą wachlarzową – pojedyncze nakłucia z użyciem długiej igły. W celu zmniejszenia dyskomfortu, do preparatu podawany jest środek znieczulający. Oczywiście po zabiegu Pacjent może odczuwać swędzenie, lekkie pieczenie czy tkliwość w miejscu nakłuwania, należy jednak pamiętać, że jest to skutek kontrolowanego i zamierzonego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Motywujący jest fakt, że im większy stan zapalny okolicy poddanej zabiegowi, tym efekt będzie lepszy. Zaczerwienienia skóry, miejscowy obrzęk, ewentualne siniaki ustępują samoistnie w ciągu 3-5 dni po zabiegu. Dla osób o niskim progu bólowym zaleca się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. 

Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Najważniejszym, oczekiwanym efektem lipolizy iniekcyjnej jest zredukowanie tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg wpływa również na poprawę tkanki łącznej, wygładzenie powierzchni skóry, poprawę owalu twarzy oraz zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion czy innych obszarów ciała poddanych zabiegowi. Dla osiągnięcia trwałego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu co 4 tygodnie w seriach 3-6. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej, do wymodelowania sylwetki niekiedy wystarczą dwa lub trzy zabiegi. Dodatkowo masaż limfatyczny obszarów poddanych ingerencji jest doskonałym uzupełnieniem terapii, ponieważ przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek i wspomaga osiągnięcie równomiernego efektu.

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Nie wymaga pobytu w klinice i zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Istnieją jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu akcji. Wśród najczęściej wymienianych są  z oczywistych względów ciąża i laktacja oraz choroby nerek i wątroby. Przeszkodę do przeprowadzenia zabiegu stanowią również choroby krwi, cukrzyca i tarczyca oraz aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne obszarów ciała poddawanych zabiegowi. W celu zapewnienia Klientom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu, wszystkie zabiegi poprzedzone są wywiadem na temat stanu zdrowia, pod kątem planowanej czynności.

Zobacz także

Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy – na czym polega lifting wolumetryczny?
Oczyszczanie wodorowe twarzy
Oczyszczanie wodorowe twarzy – na czym polega i jakie daje efekty?