Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Depilacja laserowa - najczęściej zadawane pytania

W ostatnim czasie, depilacja laserowa stała się bardzo często wybieranym zabiegiem redukowania niechcianego owłosienia. Klienci coraz śmielej decydują się na usunięcie włosków z różnych części ciała. I chociaż powszechnie uznawana jest za zabieg bezpieczny, a dzięki zastosowaniu coraz bardziej zaawansowanych urządzeń, również bezbolesny, to wciąż nasuwa wiele pytań.
Bazując na wiedzy praktycznej pracowników Krakowskiej Pracowni Wizerunku i ich doświadczeniu w zakresie depilacji laserowej, rozwiejemy wszelkie Państwa wątpliwości.

Kiedy najlepiej wykonywać depilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg, który wymaga ograniczenia ekspozycji na działanie promieni słonecznych. Zarówno w zaleceniach przed, jak i pozabiegowych niewskazane jest opalanie. Opalenizna zmniejsza kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosków, na skutek czego światło lasera nie trafia tak skutecznie i precyzyjnie do mieszka włosowego. Może rozpraszać się na skórze, powodując poparzenia, odbarwienia i przebarwienia, które niekiedy bardzo trudno usunąć. Ponadto, skóra po zabiegu jest podrażniona i bardziej podatna na promieniowanie UV, co zwiększa ryzyko jej uszkodzenia.
Depilacja laserowa nie jest więc zabiegiem zalecanym na lato. Dopuszcza się przeprowadzenie zabiegu w miesiącach letnich pod warunkiem rygorystycznego przestrzegania wszystkich zaleceń kosmetologa, stosowania kremów z filtrem SPF 30 lub wyższych oraz maksymalnego unikania słońca.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Efekt depilacji laserowej utrzymuje się nawet do 10 lat. Jest to jednak proces rozciągnięty w czasie. Dlaczego? Światło lasera oddziałuje wyłącznie na włoski, które są w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Podwyższona temperatura niszczy mieszek włosowy i jego cebulkę, na skutek czego włoski wypadają i już więcej nie odrastają. Pozostają natomiast włoski będące w fazie spoczynku (telogenu) czy fazie zaniku (katagenu). Po pierwszym zabiegu usuniętych zostaje 20-30% włosków.
Zwykle najszybciej usuwane są włoski grube i ciemne. Dzieje się tak ze względu na kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosa. Światło lasera precyzyjnie trafia do jego macierzy, a melanina bardzo szybko je absorbuje, powodując uszkodzenie mieszka.

Ile razy trzeba powtarzać depilację laserową?

Zabieg depilacji laserem diodowym należy powtarzać w 6-8 seriach. Wynika to z cyklu życia włosów. Likwidowane są tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. Uszkodzone wylatują w ciągu od dwóch do czterech tygodni po zabiegu. Następne wchodzą w fazę wzrostu i żeby je usunąć, też muszą być poddane energii lasera. Stąd te powtórzenia.
Odległość między zabiegami wynika z indywidualnych uwarunkowań każdego Klienta. U jednych wzrost włosów następuje szybciej, a u innych wolniej. Nie mniej, depilację powinno się powtarzać w odstępach średnio 8 do 12 tygodni.

Czy można częściej? Oczywiście, ale nie ma to sensu, ponieważ dopóki włoski nie będą w fazie wzrostu, światło lasera nie będzie skuteczne.

A czy większe przerwy między zabiegami wpłyną negatywnie na już osiągnięte efekty? Nie. Włoski, które wypadły już nie odrosną. Laseroterapia stosowana w długich odstępach czasowych wydłuży tylko całą procedurę usuwania owłosienia.

Warto zatem przestrzegać terminów wyznaczonych przez kosmetologa, aby uzyskać pełen efekt redukcji owłosienia nawet do 95%.

O czym jeszcze pamiętać? Z biegiem czasu na skórze wyrastają nowe, pojedyncze włoski. Warto zatem raz lub dwa razy w roku przyjąć zabieg przypominający, w celu ich trwałego usunięcia.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny depilacji laserowej różnią się od siebie i zależą od obszaru poddawanego zabiegowi. Czynnikiem kształtującym cenę jest również rodzaj użytego do depilacji urządzenia, które mimo, że podnosi koszt, to jest gwarantem doskonałej jakości zabiegu, spektakularnych efektów, komfortu i bezpieczeństwa. Warto więc zainwestować w siebie i wybrać renomowany salon kosmetyczny z doświadczonym personelem, wyposażony w dobrej jakości i wysokiej technologii certyfikowane urządzenia.

Ceny pojedynczych zabiegów oraz pakietów depilacji laserowej w Krakowie możesz sprawdzić tutaj: https://krakowskapracowniawizerunku.pl/#uslugi

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa należy do zabiegów bezpiecznych, nie wymagających rekonwalescencji. Każdorazowo poprzedzona jest konsultacją na temat stanu zdrowia Klienta, przebytych chorób i przyjmowanych leków. Należy pamiętać, że w salonie kosmetycznym Krakowskiej Pracowni Wizerunku nigdy nie zostanie zakwalifikowana do zabiegu osoba, u której występują jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia redukcji owłosienia laserem. Oczywiście, po całkowitym wyleczeniu lub zakończeniu kuracji, ponownie rozpatrywana jest możliwość zastosowania laseroterapii.
Takie działanie, jak również wskazania przed zabiegiem i zalecenia pozabiegowe, mają na celu zmaksymalizowanie zarówno bezpieczeństwa Klienta, jak i efektów zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest bezbolesna?

Zaawansowane technologie urządzeń do usuwania włosków sprawiają, że depilacja stała się zabiegiem bezbolesnym, a nawet oceniana jest jako przyjemna i komfortowa. Głowice chłodzące, czy końcówki urządzenia wyposażone w systemy podciśnienia, maksymalnie redukują odczucia, które mogłyby być uznane jako dyskomfortowe.
Depilacji laserowej towarzyszy pod skórą uczucie ciepła, natomiast na powierzchni wrażenie delikatnych ukłuć czy szczypania. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, czasem występują również obrzęki. W celu zniwelowania tych dolegliwości, po zabiegu w gabinecie nakładany jest na partie ciała poddane laseroterapii krem łagodzący i przyspieszający regenerację skóry.

Zobacz także:

obszary objęte depilacją laserową
Jakie obszary ciała mogą być objęte depilacją laserową?
laserowe usuwanie tatuażu
Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu tatuażu?